|
22 474 40 46
enfrdeitptruesuk
środa, 26 luty 2014 09:59

Władze Komisji Forum Młodych wybrane!

Napisane przez

02 25 komisja mlodych wspolneWe wtorek, 25 lutego 2014 roku odbyły się wybory do władz Forum Młodych – Komisji Problemowej Federacji ZZP PKP.

Posiedzenie odbyło się w siedzibie Federacji ZZP PKP, w Warszawie. Poprowadził je wiceprzewodniczący Jan Przywoźny. Na wstępie przedstawił aktualną politykę Federacji ZZP PKP wobec pojawiających się zagrożeń w funkcjonowaniu kolejowych spółek. W dalszej części pod jego nadzorem przeprowadzono wybory do władz Komisji „Forum Młodych”.

W wyniku tajnych wyborów przewodniczącym tej Komisji został Łukasz Derylak z Zespołu Prasowego Centrali spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., wiceprzewodniczący Zarządu Głównego ZZK Okręgu Centralnego w Warszawie. Następnie, już w głosowaniu jawnym, wybrano wiceprzewodniczącego Forum Młodych. Został nim Przemysław Pietrowski z Oddziału spółki Przewozy Regionalne w Poznaniu. Według tej samej procedury wybrano sekretarza tej Komisji. Zdecydowaną większością głosów tej funkcję powierzono Dorocie Ulicyn z MZZK IC z Gdyni.

 

Po spotkaniu nowo wybrany Przewodniczący powiedział: "Jestem zadowolony, że będę mógł kierować pracami tej Komisji, uważam, że głos młodych
w codziennej działalności Federacji jest bardzo potrzebny, przecież My także mamy pewne spojrzenie na obecną rzeczywistość i chcemy to zaznaczyć poprzez działanie."

Przewodniczący Derylak zaznaczył, że jego celem jest zebranie jak największej liczby nowych, młodych członków Federacji. Do tego celu chciałby wykorzystać także nowoczesne formy komunikacji - jak facebook czy twitter.

"Doskonale rozumiemy, że  dzięki doświadczeniu Naszych kolegów i zaangażowaniu młodych,  Związek Zawodowy Kolejarzy funkcjonuje już ponad 95 lat. Mam nadzieje, że postawione cele uda się Nam zrealizować a na zakończenie kadencji będziemy jednym z głównych, znaczących filarów Federacji ZZP PKP. Jeszcze raz serdecznie zapraszam do współpracy wszystkich młodych." - dodał.

Przy tej okazji zapraszamy do śledzenia profilu Federacji ZZP PKP na portalu facebook.com - www.facebook.com/fzzppkp

Forum Młodych gratulujemy i życzymy skuteczności w obronie praw młodych pracowników polskiej kolei. 

02 25 Derylak 02 25 pietrowski 02 25 podjacka