|
22 474 40 46
enfrdeitptruesuk
wtorek, 28 październik 2014 00:00

Czy bierność marszałków województw wykończy Przewozy Regionalne?

Napisane przez

fzzppkp-pociag-logo

 

KOMUNIKAT FEDERACJI ZZP PKP

Czy bierność marszałków województw wykończy Przewozy Regionalne?

 

Fiaskiem zakończyły się prawie roczne zabiegi zmierzające do wypracowania i wdrożenia koncepcji ratowania kolejowych przewozów pasażerskich w Polsce.

Egoizm, krótkowzroczność, nieracjonalność - te przymiotniki najlepiej określić mogą postawę dziewięciu marszałków województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, podlaskiego i podkarpackiego. To oni nie poparli projektu restrukturyzacji “Przewozów Regionalnych” przygotowanego przy wsparciu Agencji Rozwoju Przemysłu. Dlatego związkowcy z Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP apelują do Marii Wasiak, minister infrastruktury  i rozwoju o podjęcie działań zmierzających do podpisania porozumienia. Związkowcy alarmują jednak, że ministerstwo „umywa ręce” powołując się na brak mocy sprawczej wobec takich decyzji. Aby projekt mógł być wdrożony, wystarczy zgody właściciela 2,51% udziałów.

- To egzekucja na spółce wykonywana w białych rękawiczkach – mówi Jan Przywoźny, wiceprzewodniczący Federacji ZZP PKP. - Będziemy zmuszeni do stanowczych protestów, ze strajkiem włącznie – dodaje Przywoźny. A to podjęty przez byłą minister Elżbietę Bieńkowską dialog, spowodował zawieszenie przygotowań do strajku. - Zostaliśmy oszukani zarówno przez Ministerstwo, jak i zarząd Przewozów Regionalnych, byliśmy pionkami w grze – tłumaczy Jan Przywoźny.

 

 

DO POBRANIA:

 

- komunikat prasowy w formie .pdf

- logo Federacji