|
22 474 40 46
enfrdeitptruesuk
środa, 16 wrzesień 2015 00:00

Rada Branżowa PLK

Napisane przez

16 września odbyło się posiedzenie Rady Branżowej Polskich Linii Kolejowych, które prowadziła Joanna Klekot, przewodnicząca Rady Branżowej.

W pierwszej części Joanna Klekot informowała zebranych o naradzie, na której starano się podsumować siedmiomiesięczną działalność nowych sekcji eksploatacji. W jej czasie dwóch dyrektorów Zakładów Linii Kolejowych stwierdziło, że wielkoobszarowe sekcje nie zdają egzaminu w praktycznym działaniu. Bardzo trudno bowiem zapanować nad sprawną realizacją bieżących zadań związanych z utrzymaniem linii kolejowych. Okazuje się, że obecnie najwięcej czasu dyrektorom zakładów zabiera „papierkowa robota” związana ze szczegółowym „rozliczaniem” zlecanych im zadań.

Wniosków jednak jak zwykle brak.

Gościem drugiej części rady był Grzegorz Sokołowski, dyrektor biura ds. pracowniczych z PKP PLK.Przedmiotem dyskusji była obecna sytuacja w "Peelce". G. Sokołowski po raz kolejny podkreślił, że koniecznym jest przeprowadzenie zmian w wynagrodzeniach w taki sposób, aby płacić za efekty. Wskazał, że dotychczasowe różne formy premiowania nie miały wartości motywującej. Teraz trwają prace, aby ten stan zmienić.

Obszerniejsza relacja w kolejnym numerze "Naszych Spraw"

 

09 16 PLK1 09 16 PLK2 09 16 PLK3