|
22 474 40 46
enfrdeitptruesuk
piątek, 01 luty 2019 09:39

Spotkanie z sekcją kolejową ETF

Napisane przez

W środę, 31 stycznia w siedzibie Federacji Związków Zawodowych Kolejarzy gościły dwie panie ze Europejskiej Federacji Związków Zawodowych (ETF). Sekretarz ds.  sekcji kolejarskiej i transportu publicznego, Sabine Trier i asystentka polityczna sekcji, Michaela Němečková.

Rozmawialiśmy o sytuacji na kolei, prawach pracowników. Z dużym zainteresowaniem spotkał sie pomysł wprowadzenia ustawy o czasie pracy na kolei, o której opowiadał przewodniczący Fedeacji Stanisław Stolorz. Podkreślono, że o tego typu roziwązaniach nikt nie śmie nawet mysleć w Europie Zachodniej, stąd projekt FZZK jest nowatorski.

Ubolewamy wciąż, że w rodzinnym kraju, od trzech lat nie udało nam się skutecznie nadać jej bieg. Przewodniczący Stolorz przekazywał także informacje o współpracy UTK i PIP, do którego doszło w 2011 roku po wieloletnich staraniach przewodniczącego Federacji. 

Przewodnicząca Trier przekazała nam informacje z bieżącej działalności ETFu, w tym kampanii Fair Transport, w której związki zawodowe sprzeciwiają się między innymi dumpingowi socjalnemu czy nierównym standardom bezpieczeństwa w poszególnych krajach Europy.