|
22 474 40 46
enfrdeitptruesuk
czwartek, 31 grudzień 2020 08:26

Posiedzenie Komisji Forum Młodych

Napisane przez

Dnia 28.12.2020 odbyło się za pośrednictwem aplikacji Facebook, zdalne posiedzenie Komisji Forum Młodych Federacji ZZK. Posiedzeniu przewodniczył kol. Sebastian Szwarc, a z ramienia kierownictwa Federacji, uczestniczył wiceprzewodniczący Radosław Strakulski. 

W pierwszej części omówiono Regulamin Komisji na najbliższą kadencję, m.in wprowadzono możliwość spotkań w formie telekonferencji, oraz przyjęto zapisane w Regulaminie cele i organizacje pracy Komisji. Regulamin został jednogłośnie przyjęty.

W kolejnym punkcie przedstawiciele Komisji przedyskutowali propozycje szkolenia online. Tematem szkolenia miała być "rola i zadania związków zawodowych w czasach Pandemii". Warsztaty miały mieć również formę zdalną. Członkowie Komisji uznali że wstrzymają się z organizacją takiego wydarzenia, wierząc że w najbliższej przyszłości będzie ono możliwe w sposób tradycyjny.

Następnie przedstawiciele Komisji Młodych w Radach Branżowych przedstawili informacje ze spółek. Agnieszka Bralczyk przedstawiła relacje z Rady Branżowej Cargo, na której omawiano obecną sytuację w spółce oraz ewentualne zmiany w ZUZP. Sprawy Rady Branżowej Intercity zreferował Krzysztof Wyka, omawiano postulat strony związkowej w temacie premii świątecznej, która to została wypłacona w miesiącu grudniu. Dyskutowano także na temat nadania konduktorom, kierownikom i maszynistom statusu funkcjonariusza publicznego, w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Sebastian Szwarc zdał relacje z Rady Branżowej PLK m.in przyjęcie postulatu związków zawodowych w sprawie zwiększenia nagrody z okazji dnia kolejarza, jak i wystąpienie Federacji (z inicjatywy Komisji Młodych) do Marszałków Sejmu i Senatu w sprawie pominięcia Funkcjonariuszy SOK w prawie do 100% płatnego chorobowego w związku z zarażeniem COVID19 w czasie wykonywania pracy lub skierowania na kwarantannę. O sytuacji w spółce POLREGIO poinformował Przemysław Pietrowski.

Komisja zakończyła spotkanie życząc sobie i wszystkim szczęśliwego, lepszego Nowego Roku.

IMG 20201228 110453