Federacja Związków Zawodowych Kolejarzy - Artykuły filtrowane wg daty: środa, 05 lipiec 2017

Minister gościem Zarządu FZZK

W środę, 5 lipca, odbyło się ostatnie przed wakacjami posiedzenie Zarządu Głównego Federacji ZZK. Obrady były tym szczególniejsze, że brali w nim udział przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju z ministrem Andrzejem Bittelem na czele.

Obecni byli także Tomasz Buczyński, dyrektor departamentu kolejnictwa oraz zastępca, Kamil Wilde.


W czasie spotkania związkowcy zadawali szczegółowe pytania dotyczące bieżącej sytuacji w spółkach kolejowych, a także ich przyszłości. Między innymi PNI oraz Przewozów Regionalnych.

Minister Bittel próbował rozwiewać wciąż mnożące się wątpliwości. W tym pierwszym przypadku wciąż wierzymy, że spółkę oraz jej pracowników uda się uratować, podobnie dobrej myśli jesteśmy w sprawie „PR” i postępowania toczącego się w Komisji Europejskiej.

 

05 07 z1 05 07 z2 05 07 z3 05 07 z4

Rada Branżowa PKP CARGO

4 lipca odbyło się posiedzenie Rady branżowej PKP Cargo, którem prowadził przewodniczący Rady, Krzysztof Czarnota.

Tematem posiedzenia było omówienie obecnej sytuacji w spółce, a także podsumowanie rozmów dotyczących akcji awansowej, wprowadzanej od 1 września. Przypominjmy, jest to średnio po 165 brutto na  pracownika.

Obszernie omówiono, a także wyjasniono zagadnienia związane z zasadami rozdziału środków na podwyżki wynagrodzeń w poszczególnych zakładach PKP CARGO.

05 04 2 05 04 3 05 04 5 05 04 6

Subskrybuj to źródło RSS