|
22 474 40 46
enfrdeitptruesuk
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 65.
środa, 15 maj 2013 09:28

Rada Branżowa PLK z udziałem Jacka Kałłaura

Napisane przez

Jacek Kałłaur prezentuje plan zmian w PLKJacek kałłaur na spotkaniu RadyZ udziałem członka zarządu spółki "PKP PLK" Jacka Kałłaura odbyło się w środę spotkanie Rady Branżowej PKP PLK. Spotkanie poprowadziła Joanna Klekot, przewodnicząca Rady Branżowej PLK

W pierwszej części spotkania wiceprzewodniczący Jan Piechel poinformował członków Rady o konieczności możliwie najszybszego przekazania zarządowi Federacji wniosków dotyczących przyznania odznaczeń resortowych dla pracowników PLK. W tym roku z uwagi na trzydziesta rocznicę utworzenia Federacji oraz jubileusz 95 lat działalności ZZK liczba odznaczeń może być zwiększona.

Następnie przewodnicząca Rady Joanna Klekot poinformowała o przygotowaniach do rozmów w sprawie zmian zasad wynagradzania w PLK w związku z planowanymi zmianami w zakładowym zbiorowym układzie pracy (ZUZP).

W drugiej części szczegółowy projekt tych zmian zaprezentował członkom Rady członek zarządu PKP PLK Jacek Kałłaur.

Poinformował,że w dniach 25-27 czerwca 2013 r. zamierza sfinalizować z przedstawicielami związków zawodowych ostateczne porozumienie o kształcie ZUZP.  Prezes Kałłaur wyjaśnił, że celem proponowanych zmian zasad wynagradzania jest m.in. uzyskanie przez spółkę możliwości rozwiązania rezerw aktuarialnych czyli rezerw obejmujących wartość przyszłych wypłat świadczeń pracowniczych m.in. odpraw emerytalnych i nagród jubileuszowych.