|
22 474 40 46
enfrdeitptruesuk
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 65.
poniedziałek, 20 maj 2013 11:31

Rada Branżowa Napraw Infrastruktury

Napisane przez

Rada branzowa ZNIRada branżowa Napraw InfrastrukturyW poniedziałek, 20 maja, w siedzibie Federacji ZZP PKP w Warszawie odbyło się spotkanie Rady Branżowej Zakładów Napraw Infrastruktury. W spotkaniu, które prowadził przewodniczący Rady Józef Czaja, uczestniczyli także Stanisław Stolorz, przewodniczący FZZP oraz wiceprzewodniczący Federacji: Dariusz Browarek i Jan Piechel.

Na początku spotkania wiceprzewodniczący Piechel poinformował o konieczności nadesłania najpóźniej do 7 czerwca wniosków o odznaczenia resortowe dla pracowników, w związku z przypadającą w 2013 roku trzydziestą rocznicą powołania Federacji oraz jubileuszem 95 lat Związku Zawodowego Kolejarzy. Przypomniał też, jakimi regułami należy kierować się przy typowaniu pracowników do oznaczeń.

Następnie członkowie Rady rozpoczęli dyskusję o aktualnej sytuacji w zakładach napraw infrastruktury oraz perspektywom ich dalszej działalności. Przewodniczący Rady Józef Czaja zwrócił uwagę, że chociaż jest już prawie połowa roku, nie jest znany plan wydatków PLK na prace utrzymaniowe i rewitalizacyjne dla poszczególnych linii.

Mieczysław Szalbierz, wiceprzewodniczący Rady stwierdził, że planowane przez PLK rewitalizacje linii dają firmom nadzieje na nowe duże kontrakty, jednak ich podjęcie wymagać będzie od niektórych zakładów zakupienia dodatkowych maszyn i urządzeń.