|
22 474 40 46
enfrdeitptruesuk
poniedziałek, 01 czerwiec 2015 00:00

Dwukrotnie o Intercity

Napisane przez

W maju br. odbyły się dwa posiedzenia Rady Branżowej Intercity. Obydwa poprowadziła jej przewodnicząca Małgorzata Oszywa.

Po raz pierwszy RB zebrała się 19 maja. Wówczas to z naszymi związkowcami spotkała się dwójka dyrektorów wykonawczych PKP Intercity S.A.: ds. pracowniczych - Ewa Boguszewska-Jaczewska (obecna...od zawsze) i ds. handlowych – Paweł Jarecki. Dyskusja toczyła się wokół decyzji związanych z zatrudnieniem, zwłaszcza w pionie handlowym. Dyrektor Boguszewska zaskoczyła wszystkich stwierdzeniem, że nie jest wykluczone, iż w 2016 roku będziemy zwiększali swe zatrudnienie w określonych grupach zawodowych. Oznajmiła też, że w tym roku, z uwagi na trudna sytuację finansową spółki, pracownicy nie mają co liczyć na podwyżkę swych wynagrodzeń. 

Kolejne posiedzenie Rady Branżowej odbyło się w środę, 27 maja br. Tym razem z naszymi związkowcami spotkali się: dyrektor wykonawczy spółki PKP Intercity S.A. ds. technicznych Michał Guzek oraz dyrektor Biura Utrzymania Pociągów Radosław Przybyszewski. W tym posiedzeniu od początku uczestniczyli także przewodniczący Federacji ZZP PKP Stanisław Stolorz i wiceprzewodniczący Jan Przywoźny. Na tym posiedzeniu dyskusja toczyła się wokół spraw związanych z zapleczem technicznym i naprawami lokomotyw. Dyrektor Guzek przedstawił rolę, którą mają do wypełnienia podlegli mu dyrektorzy regionalni ds. technicznych. Nakreślił też kierunki działań, zmierzające do standaryzacji napraw lokomotyw i wagonów. Dyrektor Guzek okazał się kolejowym fachowcem. Z uwagą wysłuchiwał informacji przekazywanych przez naszych związkowców, tocząc zarazem z nimi merytoryczną dyskusję o możliwościach usprawnienia i przyspieszenia napraw lokomotyw.

Obszerna relacja jak zwykle w kolejnym numerze "Naszych Spraw"

 

RB IC 01 RB IC 02 RB IC 03 RB IC 04 RB IC 05