|
22 474 40 46
enfrdeitptruesuk
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 65.
niedziela, 03 marzec 2013 15:04

Msza w Katedrze Polowej Wojska Polskiego

Napisane przez

Msza w Katedrze 3 marca 2013Wnetrze Katedry wypełnioneMinister Transportu Nowak oraz prezes PKPPoczet sztandarowy FZZKPoczet sztandarowy FZZK w KatedrzeW niedzielę 3 marca br. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się Msza św. w intencji ofiar katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. W czołowym zderzeniu dwóch pociągów pasażerskich relacji Warszawa-Kraków  zginęło 16 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Biskup Guzdek

W nabożeństwie, któremu przewodniczył bp Józef Guzdek wzięli udział bliscy ofiar, minister transportu Sławomir Nowak, prezesi PKP SA i spółek kolejowych, delegacje i poczty sztandarowe kilkunastu organizacji kolejarskich oraz przedstawiciele kolejowych związków zawodowych.

Wnętrze świątyni wypełnione było po brzegi wiernymi, wzdłuż bocznych naw stały poczty sztandarowe z całego kraju. Pierwszego czytania liturgicznego z Księgi Wyjścia dokonał wiceprzewodniczący FZZK Pracowników PKP Jan Przywoźny.

W homilii bp Guzdek przypomniał, że za początkiem ludzkich tragedii wynikających z komunikacyjnych katastrof zazwyczaj kryje się błąd ludzki wynikający z nieprzestrzegania zasad, lekceważenia przepisów bezpieczeństwa. „To nie Bóg jest u początku ludzkich tragedii, ale człowiek. Człowiek, któremu zabrakło odpowiedzialności, poszanowania dla prawa, obowiązujących procedur postępowania”-powiedział biskup.

Zaapelował, aby z większą troską podejść do zasad bezpieczeństwa w trosce o siebie i innych, aby więcej naszej historii nie pisały krwawe katastrofy.