|
22 474 40 46
enfrdeitptruesuk
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 65.
środa, 06 marzec 2013 14:06

Obrady Zarządu Głównego Federacji ZZ Pracowników PKP - 6 marca

Napisane przez

Obrady zarządu w dniu 6 marca 2013 rW środę 6 marca w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP.

Podczas obrad, które prowadził przewodniczący Federacji Stanisław Stolorz, przeprowadzono m.in. wstępną dyskusję nad prowadzonym ze Związkiem Pracodawców Kolejowych oraz Przewozami Regionalnymi sporami zbiorowymi w sprawie wielkości ulg przewozowych.

W dyskusji zwrócono uwagę na konieczność równego objęcia ulgami przewozowymi zarówno dziećmi pracowników jak i emerytowanych pracowników kolejowych. Za wartościowe uznano też przywrócenie wspólnego ogólnopolskiego biletu sieciowego dla pracowników spółek kolejowych.

Z niepokojem przyjęto informacje od przedstawicieli terenowych przedstawicielstw, że postanowienia porozumień z Związkiem Pracodawców Kolejowych i spółką Przewozy Regionalne z 22 lutego nie są realizowane w pełni w poszczególnych zakładach kolejowych.

Następnie przewodniczący Stolorz przedstawił formę realizacji uchwały  na temat formy uczczenia przez Federację pierwszej rocznicy katastrofy kolejowej pod Szczekocinami.

W dalszej części obrad poruszono sprawy organizacyjne, w tym przygotowanie do corocznego spotkania Rady Krajowej oraz sytuację przedstawicielstw terenowych. Podjęto uchwały o zatwierdzeniu regulaminów rad branżowych: SOK, BHP i Nieruchomości.

Zarząd zaaprobował też wniosek kapituły konkursu "Najlepszego pracownika-działacza propagującego bezpieczne i higieniczne warunki pracy", aby nagrodę za rok 2012 przyznać pani Irenie Przybyła.

Zarząd Główny zdecydował także o udzieleniu trzech zapomóg dla trojga członków Federacji będących w trudnej sytuacji życiowej z powodu nagłych wypadków zdrowotnych.

Relacja z posiedzenia zostanie opublikowana także w marcowym numerze miesięcznika "Nasze Sprawy".