|
22 474 40 46
enfrdeitptruesuk
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 65.
poniedziałek, 11 marzec 2013 13:45

Spotkanie Rad Branżowych PLK i SOK

Napisane przez

Spotkanie Rad branzowych PLK i SOK

Przedstawiciele FZZK i spólki PKP PLKW poniedziałek 11 marca br. gośćmi na połączonych obradach Rady Branżowej PLK oraz Rady Branżowej SOK byli prezes zarządu PKP PLK Remigiusz Paszkiewicz, członek zarządu - dyrektor ds. pracowniczych Jacek Kałłaur oraz jego zastępca Leszek Trojnara.

Posiedzenie otworzył przewodniczący Federacji Stanisław Stolorz, który następnie poprowadził przebieg dyskusji z udziałem kierownictwa  PKP PLK.

Podczas kilkugodzinnych obrad poruszono najważniejsze kwestie dotyczące m.in. dotyczące tzw. centralizacji spółek oraz Programu Dobrowolnych Odejść. Rozmawiano także o planowanej likwidacji linii kolejowych. Prezes Paszkiewicz starał się odpowiadać na pytania i wątpliwości zgłaszane przez reprezentantów poszczególnych okręgów.

Ponieważ prezes Paszkiewicz musiał opuścić posiedzenie dwie godziny przed jego zakończeniem, nie zdołał wypowiedzieć się w każdej kwestii.  Zapewnił jednak, że PLK w ramach PDO będzie starać się działać z korzyścią dla pracowników w przypadkach granicznych. Np. gdyby pracownik spóźnił się ze złożeniem deklaracji odejścia, a otrzymał wypowiedzenie, to będzie przyjęta wobec niego reguły PDO. Podobnie, jeśli pracownik nie będzie spełniać jednego tylko warunku np.30 lat stażu, ale będzie chciał skorzystać z PDO, to spółka przyjmie jego zgłoszenie.

Większość członków Rady Branżowej PLK opowiedziało się za podpisaniem porozumienia w sprawie upoważnienia przewodniczącej Rady do podpisania porozumienia w sprawie Programu Dobrowolnych Odejść, negocjowanego przez PLK z centralami związkowymi.  Znaczną część dyskusji w końcowej fazie spotkania zajęły problemy z Kartami Oceny Stanowisk. Ustalono, że na wniosek Federacji zapisy w kartach powinny być doprecyzowane.