×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 65.
Wydrukuj tę stronę
niedziela, 17 marzec 2013 21:24

Nadzwyczajny Zjazd Delegatów Międzyzakładowego Związku Zawodowego Kolejarzy w Lublinie

Napisane przez

Nadzwyczajny Zjazd MZZK w Lublinie

Marek Kołodziejczyk przewodniczącym

Marek KołodziejczykW piątek, 15 marca 2013 roku, w Sali konferencyjnej dawnego Wschodniego DOKP odbył się Nadzwyczajny Zjazd Delegatów Międzyzakładowego Związku Zawodowego Kolejarzy w Lublinie. W zjeździe uczestniczył przewodniczący Federacji ZZP PKP Stanisław Stolorz.

Zjazd zwołano głównie dla uzupełnienia funkcyjnych stanowisk w Zarządzie Głównym jednolitego ZZK Lublin. W lipcu ubiegłego roku niespodziewanie zmarł bowiem Andrzej Klocek, przewodniczący tej struktury terenowej Federacji ZZP PKP. W minionych miesiącach obowiązki związane z tym stanowiskiem pełniła wiceprzewodnicząca Zarządu MZZK Lublin Marysia Hrynkiewicz. W ostatnim zaś czasie dotychczasowa sekretarz i skarbnik Zarządu MZZK Lublin Alfreda Wrzyszcz złożyła rezygnację z uwagi na zły stan zdrowia, który zmusił ją do przedwczesnego przejścia na zasłużona emeryturę.

Obrady Nadzwyczajnego Zjazdu związkowców Lubelszczyzny poprowadziła pełniąca obowiązki przewodniczącego MZZK Lublin Marysia Hrynkiewicz. Ona też wygłosiła sprawozdanie z działalności w minionych miesiącach. W tym czasie główny nacisk położono na konsolidację szeregów. Po rozmowach z dniem 1 marca 2013 roku w szeregi MZZK Lublin przyjęto Związek Zawodowy Kolejarzy Linii Kolejowych w Lublinie.Prezydium Zjazdu

Następnie zaczęto realizować kolejne punkty Nadzwyczajnego Zjazdu. W pierwszej kolejności, w głosowaniu tajnym, wybrano nowego przewodniczącego Zarządu Głównego Międzyzakładowego Związku Zawodowego Kolejarzy w Lublinie. Został nim 53-letni MAREK KOŁODZIEJCZYK – przewodniczący największej organizacji, jaką jest Związek Zawodowy Kolejarzy Linii Kolejowych w Lublinie. Następnie, również wybrano członka Zarządu, który będzie pełnił funkcje sekretarza i skarbnika. W głosowaniu tajnym delegaci opowiedzieli się za kandydaturą Haliny Wójtowicz – zastępcę przewodniczącej ZZK w Lubelskim Zakładzie Przewozów Regionalnych.

Delegaci W końcowej części Nadzwyczajnego Zjazdu przewodniczący Federacji ZZP PKP Stanisław Stolorz gorąco podziękował za działalność i ścisłą współpracę przechodzącej na emeryturę Alfredzie Wrzyszcz, dotychczasowej sekretarz Zarządu Głównego MZZK Lublin, która przez wiele lat kierowała naszą organizacją związkową w spółce PKP LHS (Linia Hutnicza Szerokotorowa) w Zamościu. W imieniu delegatów Nadzwyczajnego Zjazdu podziękowania i kwiaty przekazała jej wiceprzewodnicząca Marysia Hrynkiewicz. Osobne życzenia i podziękowania wraz z bukietem kwiatów złożył Alfredzie Wrzyszcz także Marek Kołodziejczyk - nowy przewodniczący Zarządu Głównego MZZK Lublin.