|
22 474 40 46
enfrdeitptruesuk
wtorek, 16 kwiecień 2019 13:30

Komisja Młodych FZZK

Napisane przez

11 kwietnia odbyło się posiedzenie Komisji Forum Młodych Federacji ZZK. Posiedzeniu przewodniczył kolega Sebastian Szwarc przewodniczący KFM Federacji ZZK (ZZK ŚL), natomiast z ramienia kierownictwa Federacji udział w spotkaniu wziął przewodniczący Zarządu Głównego Federacji ZZK Stanisław Stolorz.


W pierwszej części posiedzenia przewodniczący komisji podsumował zakończenie etapu reorganizacji prac komisji takich jak uaktualnienie jej składu osobowego oraz poprawienie funkcjonowania przepływu informacji w komisji. Starania członków komisji skutkują zwiększeniem jej stanu liczebnego. Bardzo nas to cieszy!

Utworzona została strona Facebook https://www.facebook.com/komisjamlodychfzzk/, którą warto śledzić, komisja jest dla Was dostępna pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .


W dalszej części uczestnicy Rad Branżowych zgłoszeni z ramienia naszej "młodzieżówki" przedstawili sprawozdania z poszczególnych Rad.

Jako pierwszej głos oddano koleżance Annie Banachowicz (ZZK Pomorza Zachodniego) uczestniczce Rady Branżowej PKP PLK. Jarosław Gacki (ZZK OC) zdał relację z Rady Branżowej PKP Intercity oraz Piotr Zaremba (ZZK OC) przedstawił aktualną sytuację w Radzie Branżowej PKP Cargo. Dominującym tematem "Branżówek" były aktualnie prowadzone w większości spółek, a w niektórych już zakończone, negocjacje płacowe. Niezastąpiony okazał się kolega przewodniczący Stanisław Stolorz, który uzupełniał w sposób wyczerpujący informacje przekazywane przez młodych związkowców.


Następnie głos oddano koleżance Grecie Kuban (ZZK RP) uczestniczce Szkolenia Międzynarodowej Organizacji Pracy. Szkolenie odbyło się w dniach 31.03.2019 -05.04.2019 w Turynie. Jesteśmy dumni z tego, że nasi koledzy i koleżanki reprezentują kolejarzy na szkoleniach międzynarodowych. 


W dalszej części omówiono plany szkoleń dla członków Komisji Młodych. Jedno już za cztery tygodnie w Muszynie, kolejne będziemy starali się zapewniać w miarę zapotrzebowania i możliwości. 


Na zakończenie spotkania komisja postawiała sobie zadanie opracowania stanowiska w sprawie jednego z wielu tematów dotyczących młodych pracowników. W tym celu spośród członków komisji powołana została "grupa robocza", która zajmie się opracowaniem stanowiska w wybranym temacie - " W jaki sposób przyciągnąć i zatrzymać młodych pracowników - problem luki pokoleniowej na kolei".

 

04 11 KM 2 04 11 KM 3  04 11 KM 4